Pattern TCH

OK. Jednoduše.

Stavíme silnou P.A. strategii 2024. Součástka, kterou si představíme je number #1 ve všech hlavních měřitelných parametrech. Exceluje ve všem důležitém pro tradera. Přirozeně si zasloužila označení TC Hyperefektivní. Databoard níže zobrazuje jeho výjimečnost vůči všem klasickým vstupním patternům.

Databoard vzájemně poměřuje vstupy TCL (klasické vstupy na TrendLince a CounterLince), vstupy TCO a vstupy TC Hyper ve 4 oblastech významných pro každého tradera. Svou efektivitu prozradí už v 1. oblasti, kde počet trades nutných na dobrý výkon je třetinový. Ve 2. oblasti, a to je úspěšnost obchodování, zcela kraluje ve sledovaném období roku 2024 (dosud) se svými 81 % (i když klasické vstupy měly svých stále poctivých 60+ %). Myslím si, že 3. oblast je ještě významnější, protože sleduje maximální propad v řadě a ten zde byl pouhé 2 trades, na rozdíl od klasických vstupů, kde jsme padali o 6 až 9 obchodů. 4. oblast silně podtrhne tu celou efektivitu, když ukazuje, že počet významných propadů (2024) byl jenom 1, přičemž u klasických P.A. vstupů až 7. Tato data dodávám společně s lekcí v excelu o 8 pracovních listech.

Pattern TCH hravě pokryje celou obec traderů. Začínající trader má rozhodně na čem stavět. Věčně bojující trader má rozhodně kam otočit. Úspěšný a profesionální trader má jak rozšířit své výkony.

Bavíme se o efektivitě. Proto, až dokonale poznáme pattern TCH, budeme pokračovat na podtéma PIP vs R. Obchodování v R (počet obchodů do plusu, numer of Rewards) je technicky a početně náročnější, ale obecně v něm věříme v lepší výkony. Obchodování v PIP (jednoduše počet pips do plusu) je primitivní a bezpracné, ale máme k němu spoustu výhrad (různá velikost obchodu, lotů, hodnoty bodů a pips). Co je vlastně skutečně efektivní? A výkonnější? Jak se k tomu postavit? Jak to mám já a proč?

Na závěr si dáme ještě jedno podtéma. Únorové obchodování mého daleko nejúspěšnějšího studenta (JB). Sneak-peek do jeho dílny. Všechny jeho obchody. 323 pips na 27 obchodech. Úspěšnost 78 % na klasické P.A. To je efektivita v tradingu, která si zaslouží povšimnutí a inspiraci. Co mu tak pomáhá?

.

Video-učebnice vyšla v PÁ 22.3.

Délka studia: 01:36:00 video (540 snímků).

Superpředobjednejte do ST 20.3. za 3993 kč nebo 175 eur vč. dph.

Objednat: napište email na „tomthewizard@gmail.com“ s předmětem: TCH.

Děkuji Vám.